Statut 15. Mezinárodního festivalu studentských filmů Písek 2015

 

1. Posláním festivalu je zprostředkovat setkání mladých filmových tvůrců, představit veřejnosti tvorbu domácích i zahraničních filmových škol a odbornou porotou ocenit nejlepší díla.

2. Pořadatelem festivalu je Filmfest Písek, Soukromá vyšší odborná škola filmová s.r.o. v Písku a Filmová akademie Miroslava Ondříčka v Písku ve spolupráci s Městem Písek.

3. Festival se koná ve dnech 16. do 18. října 2015 v Písku.

4.1. mezinárodní soutěž - do hlavní soutěže mohou být přihlášeny filmy hrané, dokumentární a animované s délkou maximálně 30 minut, jejichž autory jsou studenti středních, vyšších a vysokých škol s výukou audiovizuální tvorby.  Technické parametry pro odevzdání:  16 a 35 mm, nebo na nosiči HDD, DVD datové formě, ideálně v rozlišení 2K nebo 1920×1080, případně v maximálním dostupném rozlišení a kontejnerech MPEG, MKV, AVI, MOV, WMV.  Doporučený kodek je h264. Filmy je možné odevzdávat také ve formátu DCP. V případě dodání  DCP je nutné dodat též v jednom z výše uvedených videoformátů.

4.2. národní soutěž pro středoškoláky – soutěž filmů natočených studenty českých středních škol. Podrobnosti v bodě 13.

5) Do soutěže mohou být přihlášena jen díla natočená v roce 2014 a 2015.

6) Díla společně s vyplněnou přihláškou k účasti (online na webových stránkách www.filmfestpisek.cz), s CD s dialogovou listinou v anglickém jazyce, anotacemi v anglickém jazyce a s fotografiemi z filmu musí být doručeny k předběžnému výběru pořadateli festivalu nejpozději do 30. 6. 2015 na adresu :

            Filmfest Písek s.r.o.

            Lipová alej 2068

            397 01 Písek

            Česká republika

7) Filmy pro výběr zasílejte ideálně přes úschovnu na mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na nosiči DVD na adresu pořadatele (tyto kopie se nevracejí).

8) Pořadatel si vyhrazuje právo rozhodnout o zařazení díla do soutěže.

9) Přihlašovatel se zavazuje, že v případě, že film bude vybrán do soutěže, dodá film s anglickými titulky, pokud již tak neučinil.

10) Mezinárodní odborná porota udělí nejlepšímu filmu hlavní cenu festivalu Grand Prix - Cenu Václava Kršky, dotovanou 50.000,- Kč,  kterou věnuje město Písek a další ceny (viz dále).

11) V případě zařazení díla do soutěže hradí pořadatel dvěma z tvůrců soutěžního snímku pobyt po dobu konání festivalu. Další zájemci o účast si hradí náklady spojené s pobytem sami.

12) Vítězné filmy budou promítnuty po skončení festivalu v České televizi

13) soutěž studentů SŠ – do soutěže mohou být přihlášeny filmy hrané, animované, experimentální s maximální délkou 5‘, ve kterých bude v jakékoliv své podobě figurovat "patnáctka".

  

Pravidla: 

stopáž: do 5 minutpoužitá technika není rozhodující (kamera, fotoaparát, telefon, …)

technické parametry pro odevzdání: ideálně v rozlišení 2K nebo 1920×1080, případně v maximálním dostupném rozlišení a kontejnerech MPEG, MKV, AVI, MOV, WMV.  Doporučený kodek je h264. Filmy je možné odevzdávat také ve formátu DCP.

termín odevzdání: 1. září 2015

FESTIVALOVÉ CENY

Grand Prix - hlavní cena festivalu – Cena Václava Kršky, klasika české kinematografie, věnuje město Písek a dotuje ji částkou  50 000 Kč

Cena za nejlepší hraný film, cenu uděluje FAMO v Písku a společnost Toyota Dolák ji dotuje částkou 15.000,- Kč

Cena za nejlepší dokumentární film, cenu uděluje FAMO v Písku a společnost JPS GROUP ji dotuje částkou 15.000,- Kč

Cena za nejlepší animovaný film, cenu uděluje FAMO v Písku a společnost Mc Donalds ji dotuje částkou 15.000,- Kč

Cena Vladany Terčové, zakladatelky festivalu, cena za humanitární počin, věnuje Miloň Terč

Cena společnosti UPP pro talentovaného českého tvůrce

Cena Pražské vědecko-technické společnosti - cena za nejlepší technologické ztvárnění, dotována částkou 8.000,- Kč

Cena za nejlepší film v kategorii středních škol - profesionální videomonitor Eizo CS240 v hodnotě 19 239 Kč ,soška 15. MFSF Písek, zdarma akreditace pro všechny členy vítězného týmu + ubytování pro 2 členy na celou dobu festivalu