Nahlédnutí do sociálního dramatu ve střední Evropě. 

Poslední den festivalu se divákům představily zejména studentské filmy ze střední Evropy. Zejména v dopolední sekci stály za povšimnutí filmy Šest dní z Filmové akademie Miroslava Ondříčka v koprodukci s Českou televizí a Zelená vdova z FAMU.
Všechny filmy v tomto bloku spojovalo téma sociálního dramatu. Ať už šlo o nejdůležitější dny v životě jedné dívky, navenek uspořádaně vyhlížející život politika nebo vyrovnání se se ztrátou respektu ze strany studentů střední školy.
V dopolední sekci se měl promítat i dokument Rada nad zlato o nekalých praktikách společnosti OVB. Film se bohužel nemohl promítat, jelikož se vedení festivalu ozvali právníci OVB a nesouhlasili s veřejnou projekcí tohoto dokumentu. Všichni pevně věříme, že film brzy spatří světlo světa a zjistíme, proč OVB tolik nechce, aby se film odpromítal.
Odpoledne se naopak diváci mohli přijít podívat na nesoutěžní sekci, ve které se mohli těšit z dokumentů, filmů založených na skutečných událostech a filmů fikčních. Z dokumentárních filmů stojí za zmínku film Igorovo velké dojetí o režisérovi z devadesátých let Igoru Chaunovi, který se vydal cestou okultismu.
Máte svého filmového favorita? Porota se již rozhodla a jejich verdikt se dozvíme dnes od 19:00 na slavnostním zakončení festivalu v kině Portyč.

náhled blok E1náhled blok E3